O mně

Myšlenka vybudovat v Kralovicích solnou jeskyni vznikla koncem roku 2011.
Navštívila jsem s dětmi a maminkou několikrát solnou jeskyni v Plzni a kromě velmi neobvyklého a příjemného prostředí, které mě zaujalo, jsem cítila její pozitivní vliv na psychiku a na zdraví nejen mé, ale hlavně mých dětí.
Už několik let jsem se účastnila různých společných aktivit, ať už to bylo cvičení rodičů s dětmi, společné tvoření, tábory pro maminky s dětmi a další akce. Při společných rozhovorech s maminkami jsem často slýchala o zdravotních problémech jejich dětí, ale i rodinných příslušníků. Koncem roku 2011 jsem zároveň řešila, jakou cestou se dát po skončení rodičovské “dovolené”. Komunikace a práce s lidmi, zejména s dětmi, mě vždy bavila, chtěla jsem ale také nějakým způsobem pomáhat, najít řešení na malé či větší bolístky těla i duše. Tak se zrodil nápad solné jeskyně v Kralovicích.
Díky vstřícnosti Městské bytové správy byly nalezeny i vhodné prostory v objektu bývalých kasáren v Manětínské ulici. Velkou výhodou pro tento záměr byly vysoké stropy místností v objektu, které dosahovaly výšky 3,5 metru. Ovšem díky letité zanedbanosti vyžadovaly prostory kompletní rekonstrukci.
Firma, která se zabývá stavbou solných jeskyní “na klíč”, se pustila do práce s obrovskou vervou a chutí. Jak se vyjádřil jednatel společnosti, ve většině projektů dostávají k dispozici klasické místnosti v domech, lázních či hotelech, tedy s výškou stropu maximálně 2,7 m. Zde, díky výšce přes 3 metry bylo možno vytvořit iluzi opravdové jeskyně.
Pro stavbu solné jeskyně byly k dispozici původně 2 místnosti, takže bylo nutno nejdříve zbourat příčku mezi nimi a nahradit ji sloupem. Tím vznikla jedna velká místnost o rozloze více než 28 metrů.
Po nutných úpravách původní podlahy započala stavba. Dne 27. 3. 2012 byla založena 1. řada solných kostek. Postupně vyrostly stěny, sloup, byla vybudována “studna” i vodopád, nakonec se vytvářel strop s množstvím krápníků různých velikostí. Se závěrem stavby solné jeskyně propukly i bourací práce v prostorách budoucího sociálního zařízení – bourání původních příček a odpadů, proběhla výměna starých oken za nová plastová v prostoru budoucí recepce a sociálního zařízení.
V solné jeskyni bylo zatím dobudováno dětské soliště a dosypána vrstva soli na podlahu.
Dne 13. 5. 2012 po sedmi týdnech intenzivní práce proběhlo předání solné jeskyně. Její provoz ovšem nebyl možný kvůli totální rekonstrukci zbývajících prostor.
Došlo k úplné změně dispozic sociálního zařízení, zdi i stropy recepce i WC byly zaizolovány vatou a obloženy sádrokartonem, došlo ke snížení stropů z původních 3,5m na 2,7m. Proběhla kompletní rekonstrukce topení a vody, nová elektroinstalace spolu s novým osvětlením oproti původnímu zářivkovému, ve všech prostorách byla položena nová dlažba, na sociálním zařízení obklady, všude nově vymalováno. Zbývalo dovybavit solnou jeskyni systémem domácího kina, recepci pultem a dalším nábytkem, sociální zařízení zrcadly a dalšími nezbytnými doplňky.
Po 4 měsících intenzivní práce byla solná jeskyně i s přilehlými prostorami připravena k provozu!
Ve středu 18. 7. 2012 se konalo slavnostní otevření pro rodinné příslušníky a ve čtvrtek 19. 7. slavnostní otevření za přítomnosti pana starosty ing. Rudolfa Salfického a dalších pozvaných hostů.
V pátek 20. a v sobotu 21. 7. se konaly Dny otevřených dveří pro veřejnost. Návštěvníci si mohli prohlédnout celé prostory recepce i sociálního zařízení a vyzkoušet si pobyt v solné jeskyni, prohlédnout si její vybavení a poslechnout si povídání o účincích solné jeskyně na zdraví a psychiku člověka.
Od pondělí 23. 7. 2012 je kralovická solná jeskyně otevřena pro vás, milé návštěvníky, abyste si sami, na vlastní kůži mohli vyzkoušet zda platí, že je
SŮL NAD ZLATO !!!

Dne 23. 7. 2013 Solnička oslavila 1. rok od svého otevření pro veřejnost!
V den ročního výročí se v Solničce konal “Den otevřených dveří”, kde si nově příchozí mohli projít celé prostory a vyzkoušet si pobyt v solné jeskyni. Pro návštěvníky byla připravena 10% sleva na zakoupený pobyt, permanentku či dárkový poukaz.

Solničku od jejího otevření navštívilo už mnoho spokojených dětských i dospělých klientů, a tak doufám, že stávající  i noví klienti budou v Solničce spokojeni i v nadcházejících letech, budou se rádi vracet a doporučí pobyt svým blízkým a přátelům.
Na všechny se moc těším!

A teď trochu z jiného soudku…

Vybudování solné jeskyně byl pro mě důležitý krok na cestě k sebepoznání, sebezdokonalování a k ezoterice. O tu jsem se zajímala vlastně už od střední školy. Kupovala jsem si tenkrát velmi oblíbený časopis Astro, ve kterém byly kromě horoskopů i velmi zajímavé články např. o znameních zvěrokruhu, o numerologii, tarotu, bylinkách a netradičních, dnes se říká alternativních způsobech léčby různých zdravotních problémů. Schovávala jsem si celé ročníky tohoto časopisu, nejzajímavější člány jsem si vystřihovala. Proto mě moc mrzelo, když tento časopis koncem devadesátých let doslova ze dne na den zmizel. I když v té době vycházely různé časopisy s podobnou tématikou, nenašla jsem už žádný, který by byl adekvátní náhradou. Inspiroval mě však k tomu, že jsem se stále intenzivněji začala zajímat o věci “mezi nebem a zemí”. Četla jsem zajímavé knihy s tématikou, která mě zajímala, postupně přibývaly také různé karty, např. Mandaly, Tarot nebo Andělské karty. Cítila jsem, že mě duchovno opravdu přitahuje a že se chci o určitých věcech dozvědět víc.
Postupně mi přicházely do cesty nejen kvalitní knihy a časopisy, které jsem se zaujetím studovala, ale měla jsem možnost “vyzkoušet” si sama na sobě i práci léčitelů a jejich různorodé metody, kterými pomáhají lidem. Cítila jsem, že každé tohle setkání mě nejen posunulo dál v mém snažení, ale také mě velmi inspirovalo k tomu, že bych v budoucnu něco podobného chtěla také dělat. Díky tomuto rozhodnutí mi do cesty – a ne náhodou – začaly přicházet možnosti v podobě různých kurzů, které jsem si vždy pečlivě vybírala zejména svojí intuicí a musím říct, že jsem málokdy byla zklamaná.
S automatickou kresbou jsem se poprvé setkala na kurzu plzeňské léčitelky Zdenky Blechové v roce 2003. Už tehdy mě velmi zaujala,  ale spíše jako možnost takzvaně se “vyčmárat” z toho, co člověka tíží, trápí nebo s čím si neví rady. Zdenčin kurz mi ukázal možnou cestu, jak na sobě pracovat.
Při dětičkách, které se mi narodily, tolik času nezbývalo, protože mateřská a později rodičovská opravdu není “dovolená”. Ale po večerech kromě studia materiálů, které jsem za ta léta nashromáždila, jsem měla čas přemýšlet o své budoucí cestě. Ne “náhodou” jsem objevila kurz léčitelky Evy Motyčkové věnovaný právě automatické kresbě a jejím možnostem. Tak intenzivně jsem cítila, že tam mám být, že jsem na něj jela skoro přes celou republiku. Už po příjezdu a ještě více po absolvování několikadenního kurzu jsem cítila, že to bylo správně! Evička mi pomohla otevřít a rozvinout to, co bylo několik let schované. Začala jsem kreslit obrázky automatickou kresbou. Už to nebyly obrázky vyčmárávací, ale kreslila jsem “něco/někoho”. Tam někde také došlo k rozhodnutí, že se do školství už nevrátím, i když mě práce s dětmi moc bavila – učila jsem 10 let na 1. st. ZŠ. Chtěla jsem zkusit trochu jinou cestu, zůstat v kontaktu s lidmi, hlavně dětmi, ale dát se na cestu pomoci s menšími či většími bolístkami nejen těla, ale i duše.

Solná jeskyně tak byla takovým vykročením na tuto cestu! Jsem v kontaktu s lidmi,  hlavně s dětmi, jak jsem si přála. Každodenně vidím, jak jim pobyt v solné jeskyni pomáhá nejen po zdravotní stránce, ale i v oblasti psychiky.
Při působení v Solničce mám také možnost dále se věnovat sebevzdělávání, a to jak formou studia literatury, tak formou kurzů, které jsem měla možnost absolvovat. V automatické kresbě jsem postoupila ještě dál na intenzivním týdenním kurzu Psychografie, který již léta vede paní Marie Machková, která je považována za největší odbornici v oblasti diagnostiky pomocí automatické kresby. Na jejím kurzu jsem poznala široké využití automatické kresby v každodenním životě a její možnosti v oblasti diagnostiky zdravotních i psychických potíží. K práci s automatickou kresbou přibylo ještě kreslení mandal, které dokáží svým pozitivním vyzařováním velmi intenzivně působit na problémové oblasti v těle i v psychice. Postupně ke kreslení přibyla další velmi zajímavá metoda – práce s tělovými svícemi, které velmi příjemnou, nenásilnou formou dokážou ulevit od mnohých potíží. Nové poznatky, které jsem získala a dále je rozvíjím, výborně souzní s mým působením v solné jeskyni a umožňují mi ještě lépe pomoci vám, malým i velkým klientům, v oblasti zdravotních i psychických problémů.

A protože vím,  že důvěryhodněji působí ten, kdo má na to, co dělá ” papír ” a asi je to tak dobře, protože v dnešní uspěchané době často není čas přesvědčit se “na vlastní kůži” o tom, co kdo umí a jak je v tom dobrý, uvádím zde pro ty zvídavé seznam svých ” papírů ”  a toho, co jsem absolvovala:

1996                  Pedagogická fakulta ZČU v Plzni, obor “Učitelství pro 1. st. ZŠ, se specializací na HV”

1996 – 2004    Kurzy Didaktiky anglického jazyka
Program jazykové a metodické přípravy pro učitele AJ na ZŠ – ”JAME”

2003                 Kurz Zdenky Blechové – “Harmonizace osobnosti”- sebepoznání- I. stupeň

2011                  “Automatická kresba ” – u paní Evy Motyčkové

2012                  “Automatická kresba” – u paní Ivety Bastlové

2013                  “Psychografie I – III” – u paní Marie Machkové

“Archandělské tělové svíce” – u paní Mgr. Hany Šmídové

2014                  “Mandaly” – u paní Mgr. Hany Šmídové
“Automatické písmo” – u paní Mgr. Hany Šmídové
“Psychografie, reflexní terapie a metoda Infinity” – u paní Marie Machkové
“Harmonizace psychiky s prvky EFT”  I,II – u paní Mgr. Hany Šmídové

2016                  ”Automatická kresba III, IV” – u paní Mgr. Hany Šmídové