Prodej

  • Solné lampy a svícny (klasické krystaly i novinka – skleněné svícny s krystalky himálajské soli uvnitř)
  • Sůl (kuchyňská-pro teplou i studnou kuchyni, sůl z Mrtvého moře do koupele) a solné produkty (např. solná mýdla)
  • Kosmetika z Mrtvého moře (krémy na ruce, krémy na nohy, deo kuličky pro ženy bwz obsahu Aluminia,…)
  • Šperky a talismany z polodrahokamů
  • Bylinné čaje a tinktury firmy Serafin (gemmoterapie) na celou řadu zdravotních problémů
  • Archandělské a čakrové svíce
  • Tělové svíce
  • DárkySOLNÉ LAMPY A SVÍCNY

Vzduch, který dýcháme, sestává z mnoha částic, které jsou nabity plusově, minusově nebo neutrálně.
Různé lidské činnosti (průmyslové exhalace, výfukové plyny, cigaretový kouř) a elektrická zařízení (počítače, televize a další) vyrábějí kladné ionty, které způsobují špatné pocity, fyzickou a duševní slabost. Z tohoto důvodu velmi potřebujeme doplňovat záporné ionty.

Jedním z dárců je krystalická kamenná sůl, kterou lze využívat pro výrobu solných lamp.

Lampy z kamenné soli mohou vzduch velmi účinně zlepšit. Vyrábějí totiž minusové ionty, „vitamíny ovzduší“, které můžeme v miliardách najít na horách, v okolí vodopádů a u moře. Propůjčují vzduchu čerstvost, která nás činí spokojenými. Podporují léčení paralýzy, poruch krevního oběhu, psychické slabosti, anemie, chronického revmatismu, bronchiálního astmatu, žlučových kamenů, zánětu ledvin, žaludečních potíží, zánětu jater, malátnosti atd.

Lampy ze solných krystalů vyzařují překrásné světlo, díky němuž okouzlují stále více lidí. Poskytují teplo a bezpečí a tím zasahují nejhlubší nitro člověka, který si zpočátku ani neuvědomuje jejich nenápadné působení.
Přírodní solné krystaly jsou vyrobené z těžené krystalické soli pocházející z pozůstatků druhohorního moře. Lampy ze solných krystalů v sobě tedy nesou dějiny Země. Jako vhodný zdroj světla a energie je lze využít stejně dobře na pracovišti jako v obývacím pokoji, v ložnici, jídelně či dětském pokoji. Zlepšují atmosféru vnitřních prostor a pokud je zevnitř nasvítíme žárovkou nebo ještě lépe čajovou svíčkou, jejich očistné působení se díky ionizaci vzduchu ještě umocní.

Svoji barvu získává kamenná sůl z „nečistot“, to znamená z příměsí. Oranžové až načervenalé zbarvení způsobují oxidy železa, například nepatrné částečky hematitu (krevelu). Neobvyklou variantou je růžový halit ze solných jezer, kde tuto baru způsobují řasy. Méně atraktivní je šedé zbarvení vyvolané částečkami živice nebo jílu. Hnědý či černý odstín vzniká následkem působení příměsí organických látek.

Na našem trhu se můžeme setkat s různými odstíny solných lamp, od bílé, přes žlutou až do oranžova, ale také meruňkové nebo růžové odstíny, výjimkou není ani světle až tmavě hnědé zabarvení. Svoji solnou lampu vybírejte intuitivně, ta, která vás na první pohled zaujme ať už svojí barvou, tvarem nebo obojím, ta je ta „vaše“.
Lampa by neměla přijít do styku s vlhkem, koupelna tedy není to správné místo. Solné lampy nedávejte ani ven, neotírejte je vlhkým hadrem. Pokud ji chcete vyčistit, tak pouze suchým hadříkem, štětcem nebo vysavačem. Jestliže lampa přece jen přišla do styku s vlhkostí, nechte je několik hodin svítit.

V recepci si můžete zakoupit solné svícny na čajovou svíčku v čisté přírodní podobě nebo skleněné. Skleněné svícny jsou novinkou na trhu. Ve skle jsou nasypány krystalky himálajské soli v barvě přírodní bílé (průsvitné), žluté, růžovo-oranžové nebo jemně modré. Čajová svíčka se vkládá do středu svícnu. Obě varianty svícnu – přírodní i skleněná – vytváří v místnosti neopakovatelnou atmosféru. Protože byly vytvořeny přírodou, je každý originálem a mohou být velmi pěkným dárkem 

SOLNÉ PRODUKTY

Dobrou náladu vám jistě navodí koupel se solí z Mrtvého moře. Minerální koupelová sůl z Mrtvého moře regeneruje pokožku díky obsahu životně důležitých přírodních minerálů a prvků jako hořčík, vápník, draslík, zinek, brom, chrom, sulfáty, železo a další. Sůl příznivě působí na pokožku těla, vyživuje ji, hydratuje a zklidňuje. Je vhodná pro všechny typy pleti. V prodeji je sůl v několika příjemných vůních, díky nimž bude koupel opravdovým zážitkem!
Pokud rádi vaříte, je tu pro vás čistě přírodní himálajská jedlá sůl plná minerálů a bez jakékoliv chemie (jedná se o jemně rozemleté himálajské solné krystaly). Je vhodná na teplou i studenou kuchyni. V prodeji je jak klasická růžová mletá i do mlýnku, tak černá, a také vzácnější diamantová. Kromě těchto čistě přírodních druhů si můžete zakoupit sůl bylinkovou vhodnou do různýh druhů pokrmů. Radost si můžete udělat mlýnkem na himálajskou sůl, magickou čakrovou lampičkou nebo čakrovou svící.

Dále jsou v prodeji ŠPERKY a FIGURKY z polodrahokamů.
Můžete si vybrat figurku andílka nebo želvičky jako talisman pro štěstí nebo šperk z polodrahokamu (náušnice, náhrdelník, náramek, přívěšek), který náleží k vašemu znamení zvěrokruhu, ve kterém jste se narodili nebo si prostě jen vybrat šperk s kamínkem, který se vám líbí  Také můžete udělat radost někomu blízkému dárkem ze Solničky.
Nově jsou v prodeji cínové šperky s polodrahokamy. Krásné náhrdelníky, prsteny i náušnice za velmi příznivé ceny! Každý jednotlivý šperk je ručně vyráběný a je tedy jedinečným originálem.

KOSMETIKA z Mrtvého moře

V prodeji jsou denní a noční krémy vhodné pro váš typ pleti, pleťové masky z černého bahna, pečující krémy na ruce, ošetřující krémy na nohy, deo roll-on (bez aluminia), krásně voňavé sprchové gelytělová mléka a tělová másla,  šampony bohaté na minerály nebo kvalitní parfém. Vše opět za velmi příznivé ceny!

Mrtvé moře  je unikátní slané bezodtokové jezero, které se nachází na hranicích Jordánska a Izraele.
Vzniklo asi před 3 000 000 let na rozsedlině po velkém vrásnění zemské kůry. Je nejníže položenou vodní plochou na Zemi, leží 400 m pod úrovní hladiny moře. Rozloha Mrtvého moře je 1050 km2, jeho délka je 75 km, šířka se pohybuje mezi 3 až 18 km.
Je nejslanějším mořem na světě. Koncentrace soli v Mrtvém moři je 8x vyšší než v Atlantiku, 7x vyšší než ve Středozemním moři, 7x vyšší než v Rudém moři, 14x vyšší než v Černém moři a 40x vyšší než v Baltském moři! Jeho voda je tak slaná, že udrží člověka na hladině bez jeho vlastního úsilí.
Vysoký obsah solí ve vodě tu vylučuje existenci jakéhokoliv života. Žije zde pouze 11 druhů vysoce specializovaných mikroorganizmů.
Mrtvé moře obsahuje více než 30% minerálů, což je 10x více než jiná moře!
Je celosvětově známé pro své jedinečné schopnosti léčit mnoho nemocí a řešit celou řadu zdravotních problémů.
Prokazatelně pomáhá při léčbě mnoha kožních chorob, celulitidy, zmírňuje revmatické a svalové obtíže i problémy s oběhem krve a dýchací problémy. Koncentrace minerálů stimuluje metabolické funkce v buňkách a podporuje tak jejich regeneraci.
Mrtvé moře je jedním z nejbohatších světových zdrojů soli a léčivého bahna. Vyznačuje se vysokou koncentrací minerálů ve vodě, především hořčíku, vápníku, draslíku, bromu a dalších. Jeho voda obsahuje 21 minerálů a stopových prvků. Dvanáct z nich nenajdeme v žádném jiném moři a některé z nich jsou uznávané a vysoce ceněné pro přínos pocitů uvolnění a vyživování pleti.

Kosmetika z Mrtvého moře prodávaná v solné jeskyni Solnička je od renomované firmy, která své produkty vyrábí špičkovou technologií. Její výrobky jsou jedinečné a řadí se mezi nejkvalitnější svého druhu na trhu. Přesto překvapí cenou, která je v poměru k obsahu (výrobky mají zpravidla větší objem než bývá obvyklé) více než sympatická! 
Jsou vyráběny s použitím minerálů a bahna z Mrtvého moře v kombinaci s vitamíny, oleji a přírodními výtažky. Všechny tyto složky jsou nezbytné k péči o pokožku.

ARCHANDĚLSKÉ SVÍCE

Velmi ojedinělé svíce speciálně energizované archandělskými energiemi jsou úplnou novinkou.
Pomáhají s různými psychickými i fyzickými problémy, posilují vaše schopnosti a dobré vlastnosti, oslabují či úplně odstraňují různé bloky, strachy či negativní vlastnosti. V prodeji jsou v různých velikostech, můžete si intuitivně vybrat “tu svoji”. Jestliže se spíše zajímáte o čakry, budou se vám líbit čakrové svíčky ve třech různých velikostech.
Svíce jsou vyrobeny z čistého 100%  palmového vosku původem z Malajsie, bez jakýchkoliv umělých přísad. Pro zachování čistě přírodního charakteru nejsou používány žádné vonné esence, které by mohly způsobit alergické reakce. Ve svíčce se při hoření vytváří krystaly, které jsou pro každou svíci jedinečné. Tento efekt se projevuje i na povrchu svíčky. Svíčky z palmového vosku nevytváří škodlivé spaliny a jsou proto vhodné i pro alergiky a astmatiky. Jejich vyzařování a energie je velmi jemná, uklidňující a harmonizující tělo i ducha. Ceny svící začínají již na 30,- Kč !!

ČAJE A BYLINNÉ TINKTURY

Nově si v Solničce můžete zakoupit bylinné čajetinktury z pupenů (gemmoterapie) nebo tinktury z jiných částí rostlin na různé zdravotní problémy. Kdo nemá čas dělat si čaj, určitě uvítá čajový koncentrát (lžička koncentrátu se rozmíchá ve vodě) vyrobený unikátní technologií a plně nahrazující bylinný čaj. Vše v čistě přírodní podobě, takže si opravdu můžete vyzkoušet, že PŘÍRODA UZDRAVUJE  !!!

Stačí jen přijít a vybrat si dárek pro své blízké či přátele